Zajęcia grupowe

Zajęcia grupowe to jedna z form prowadzenia zajęć nauki i doskonalenia pływania.

Zajęcia grupowe odbywają się 1 raz w tygodniu w tym samym dniu tygodnia oraz o tej samej godzinie. Dla tych, którzy chcą aby nauka przebiegała szybciej jest możliwość uczęszczania na zajęcia 2 lub więcej razy w tygodniu. Zajęcia w danej grupie odbywają się cały czas w tym samym składzie (ci sami uczestnicy). Jeśli któryś z uczestników zajęć z pewnych powodów rezygnuje z zajęć, do grupy może dołączyć inna osoba o podobnych umiejętnościach.  Staramy się aby każda grupa była jak najbardziej jednorodna zarówno pod względem wieku uczestników oraz umiejętności, poziomu zaawansowania, co jest bardzo ważne w procesie nauczania.

Zajęcia grupowe polecamy dzieciom:

  • których rodzice mogą regularnie przyprowadzać swoje pociechy na zajęcia,
  • które uwielbiają kontakt z rówieśnikami,
  • które potrafią podporządkować się poleceniom instruktora,
  • które lubią rywalizację.

Zajęcia grupowe polecamy dorosłym:

  • którzy mogą pozwolić sobie na regularne uczestniczenie w zajęciach (stałe godziny pracy, możliwość dostosowania godzin pracy),
  • którzy lubią poznawać nowe osoby i lubią zajęcia w grupie (postępy będą szybsze jak nauka jak zajęcia będą także przyjemnością).

Zalety zajęć grupowych

Co prawda podczas zajęć grupowych instruktor nie może poświęcić całej uwagi jednemu uczniowi tak jak jest to podczas lekcji indywidualnej, jednak zajęcia grupowe mają także zalety:

  • elementy rywalizacji, które mogą przyczynić się do pokonywania swoich słabości,
  • podczas zajęć z dziećmi w grupie instruktor ma więcej możliwości na przeprowadzenie zabaw, które ułatwiają i urozmaicają proces nauki pływania.

Liczebność grup szkoleniowych

Liczebność grupy szkoleniowej uzależniona jest od wieku i poziomu zaawansowania uczestników zajęć. Najmłodsze dzieciaki rozpoczynające przygodę z pływaniem uczą się w grupach max 6 osobowych, jednak bardzo często grupka liczy 4 – 5 dzieciaczków.

Dzieci, które potrafią już samodzielnie utrzymywać się na wodzie, pływać, uczą się w grupach max 8 osobowych.

W grupach dla dorosłych, którzy uczą się od podstaw max liczba uczestników to 6 osób na instruktora.

W grupach doskonalących swoje umiejętności jest to 8 osób.

Komentowanie jest wyłączone